Ogłoszenia i aktualności

Św. Cezary z Arles (27 VIII) » Koło Biblijne pw. św. Cezarego z Arles » Ogłoszenia i aktualności

Każdego 27 dnia miesiąca wspominamy św. CEZAREGO z Arles, gdyż

27 sierpnia jest wspomnienie liturgiczne świętego CEZAREGO z Arles.

 

Zapraszam do nadawania Patronatu (miejscowościom, instytucjom, grupom, budynkom, osobom...) św. CEZAREGO z Arles, szczególnie związanym z jego imieniem, działalnością, życiem, lub sympatią do jego osoby.

Zachęcam wszystkich o imieniu Cezary, Cezariusz, Cezaria i sympatyków św. Cezarego do zrzeszania się i utworzenia Towarzystwa  Miłośników św. CEZAREGO z Arles. W perspektywie są planowane zjazdy osób o imieniu Cezary w miejscowościach związanych z jego imieniem (np. w Czarkowie w Polsce lub w Cezariones we Francji) z programem hagiograficznym. Organizowaniem sympozjum  o życiu i działałności św. Cezarego, promowaniem jego myśli teologicznej itp. zagadnieniach.

W roku 2020 będziemy obchodzić 1 550 rocznicę urodzin św. Cezarego z Arles i 1 478 rocznicę jego śmierci. W związku z tym wydażeniem organizuję pielgrzymkę do miejsca jego pobytu  - katedry w Arles i miejsc z nim związanych we Francji.Chętnych zapraszam do udziału . Bliższe informacje telefonicznie : 606 345 222.

Proszę o nadsyłanie utworów artystycznych  o św. Cezarym (wierszy , piosenek, sztuk teatralnych, obrazów, przysłów) jak również projektów breloków  i innych dewocjonalii z nim związanych.

 

Istnieje możliwość celebracji Najświętszej Eucharystii za wstawiennictwem św. Cezarego z Arles  przed jego ikoną. Intencje modlitewne, świadectwa o uzyskanych łaskach za jego wstawiennictwem i przyczyną proszę przesyłać do ks. Cezarego Ruzika SDB na adres zamieszczony w zakładce : o autorze...

 

Przeprowadzam rekolekcje ewangelizacyjne w ramach Adwentu i Wielkiego Postu wraz z kilkuosobową grupą ewangelizacyjną, jak również rekolekcje stacjonarne na określony temat (np. uzdrowienie wewnętrzne) oraz misje parafialne.

Zgłoszenia proszę kierować bezpośrednio do ks. Cezarego Ruzika SDB, na adres umieszczony w zakładce : o autorze...

 

 Wspominając w liturgii Kościoła Św. Cezarego z Arles życzę wszystkim noszącym jego imię wielu łask od Boga wyproszonych przez orędownictwo naszego Patrona, który wstawia się za nami noszącymi jego imię. Jak również wszystkim zwracających się o pomoc do niego przed Bogiem i  odwiedzjących tę stronę.

Zachęcam do składania intencji i udziału w Najświętszej Eucharystii celebrowanej za wstawiennictwem św. Cezarego z Arles.

Ks. Cezary Ruzik SDB.